Do Japonska s panem Mgr. Karlem Kocůrkem 10.3.2017

27.03.2017 17:34

Cestopisná přednáška v Březnu- měsíci čtenářů

Do Japonska s panem Mgr. Karlem Kocůrkem jsme se vydali 10.3.2017.

Pro nás již známý cestovatel, hudebník a sběratel historických hudebních nástrojů měl cestu do daleké východní země pečlivě připravenou. Japonsko navštívil poprvé s brněnskou filharmonií. Toužil poznat kulturu i historii země blíž, setkat se osobně s obyvateli. To se mu podařilo v loňském roce a rád se s námi o své zážitky podělil.

Cestoval vlakem Šinkanzen po ostrovech Honshu, Hokkaido. Poznával města Tokyo, Osaka, Nagoya, Kyoto, Hiroshima, Sapporo... Navštívil budhistické chrámy, šintoistické svatyně. Natáčel ptačí zpěvy v horách. Koupal se v Tichém oceánu, procházel nádhernou přírodou bambusových lesů, horských říček, vodopádů, rozkvetlých třešní Sakur .

Na ostrově Hokkaido stoupal na sopku, čpící sírou. Povídal si s lidmi, obdivoval kulturu původních obyvatel Japonska Ainů.“

Vyprávění mělo daleko větší rozsah než „přednáška“. Z výstavní síně a z Japonska se nechtělo odejít….

Fotogalerie: Do Japonska s panem Mgr. Karlem Kocůrkem 10.3.2017

Obecní knihovna Jaroměřice Jaroměřice 200
tel. 461 325 300 ( po dobu rekonstrukce knihovny nedostupné)